didaskalia
Ανακοινώσεις ΜΑΘΗΤΕΣ

Ενισχυτική Διδασκαλία Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2023-2024.

Σας ενημερώνουμε ότι δημοσιεύθηκε η Υ. Α. 114342/12-10-23 με θέμα:

« Οργάνωση  της Ενισχυτικής Διδασκαλίας Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2023-2024.» Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2023-2024 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών/τριών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.  Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/τριών στην Ενισχυτική Διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα.

Οι ενδιαφερόμενοι για την συμμετοχή των παιδιών τους στο πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας παρακαλούνται να συμπληρώσουν και να αποστείλουν την επισυναπτόμενη δήλωση ηλεκτρονικά στο email του σχολείου (mail@7gym-lamias.fth.sch.gr) έως και την Παρασκευή 17-11-2023.

Από την Διεύθυνση